Alicudi – Ginostra
Ferger til Æoliske Øyer
Alicudi – Ginostra
Ferger til Æoliske Øyer
Alicudi Ginostra fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer. I øyeblikket er det bare 1 fergeselskap, som seiler på denne fergeruten, Liberty Lines Fast Ferries. Det er opp til 6 avganger Uke med seiltid fra ca. 3 timer 45 minutter.
Seiltiden og hyppigheten for Alicudi Ginostra fergerute kan variere fra sesong til sesong, slik at vi vil råde deg til å få den siste informasjonen via vår billett-søk.
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Alicudi er den vestligste av de åtteren øyer som utgjør De Lipariske Øyer, en vulkansk øy kjede nord for Sicilia, Italia. Øya stiger fra hvaets dybder, og når en høyde på 675 meter på høydepunktet. Beboerne i Alicudi bor på den østvendte skråningen som faller mindre bratt i havet. Byen er splittet i fem små fraksjoner – porten på den sørøstlige siden, Contrada Tonna mot vest, San Bartolo med kirken sin over Alicudi havn, Contrada Pianicello og Contrada Sgurbio mot øst.