Belfast - Holyhead
Ferger til Wales
Belfast - Holyhead
Ferger til Wales
Fergeruten Belfast Fergeruten Holyhead seiler ikke for øyeblikket. Belfast Holyhead seilingens varighet og frekvens kan variere fra sesong til sesong. Se vår Deal Finder for alternative ruter og sammenlign priser, tider og rutetider.
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Belfast, Nord-Irland, er provinsens hovedstad og ligger I Amtrim, selv om deler av byen faktisk ligger I Down. Byen har en lang tradisjon innen produksjon av tobakk og skipsbygning. Byens hode skipsbygger, Harland og Wolf, er kjent for å ha bygget RMS Titanic. Moderne Belfast er et hovedsenter for handel, kunst, videregående utdannelse, handel og turisme.
Belfasts store havn er et knutepunkt for import og eksport av varer og for passasjerferger. Det er en regelmessig fergeforbindelse til Cairnryan i Skottland med en seiltid på ca. 2 timer og 15 minutter. Det er også en regelmessige fergeforbindelse til Liverpool i den nordvestlige delen av England, og en sesong fergeforbindelse til Douglas på Isle of Man.
Den walisiske byen Holyhead ligger på Holy Island i Anglesey. På et tidspunkt ble Holy Island knyttet med Anglesey av Four Mile Bridge, men ble erstattet av oppføringen av en demning i det 19. århundret. The Cobb, som demningen ble kalt, bærer nå hovedveien og jernbanelinjen som tjener byen. Church of St. Cybi ligger i byens hjerte og ble bygget inne i en av Europas få romerske festninger med tre murer. Andre romerske steder i byen inkluderer et vakttårn på toppen av Holyhead Mountain i Mynydd y Twr, som er en forhistorisk brett festning. Det er også tegn på at området har vært bebodd siden forhistorisk tid, med hytter, gravkamre og stående stein, som alle ble funnet i området. Det nåværende fyrtårnet er på South Stack på den annen siden av Holyhead og er åpent for offentligheten. Området er også populær blant fuglekikkere.
Det er fergeforbindelser fra Holyhead havn til Dublin og Dun Laogahire i Irland.