Jersey (St Helier) - Granville
Ferger til Frankrike
Jersey (St Helier) - Granville
Ferger til Frankrike

Sist oppdatert: 01.11.2026
Fergeruten Jersey (St Helier) Fergeruten Granville seiler ikke for øyeblikket. Jersey (St Helier) Granville seilingens varighet og frekvens kan variere fra sesong til sesong. Se vår Deal Finder for alternative ruter og sammenlign priser, tider og rutetider.
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
St. Helier er hovedstaden på øya Jersey, som er den største av Kanaløyene som ligger i den engelske kanal. Jersey er ikke del av Storbritannia og har et separat forhold til den britiske tronen. Jersey har sin egen internasjonale identitet, selv om Storbritannia konstitusjonelt er ansvarlig for øyas forsvar.
En populær attraksjon i St. Helier er Jersey Museum og Kunstgalleri som forteller om Jersey fra den unge steinalderen frem til i dag. For en mer avslappende måte å passere tiden, kan man besøke en av Jerseys strender eller bare henge ut i en av St. Heliers mange bar, kaféer og restauranter.
Jersey havn ligger på den sørlige kysten av øya. Det er fergeforbindelser herfra til St. Malo i Frankrike, Portsmouht, Poole og Weymouth i England og den nærliggende øya Guernsey. Fasiliteter i havnen omfatter en kafé, en butikk og en tollfri butikk.
Den franske kystbyen Granville ligger på et nes i Mont-Saint-Michel bukt i det nordvestlige Frankrike. Byen har en malerisk lang strand i sentrum, og en havn, osm er omgitt av hus som daterer tilbake til det 19. århundret. I enden av stranden er det en trapp til hagene og ”Villa les Rhumbs”, hvor Christian Dior og familien tilbrakte hver sommer. Den berømte motedesigneren ble født i byen i 1905, og huset hans er nå et museum dedikert til kreasjonene hans. Byens mest religiøse monument, og en populær attraksjon, er kirken Notre-Dame, fra det 17. århundret, som har utsikt over havet og ligger i byens historiske sentrum. Kirken er nok best kjent for sine moderne glassmosaikker.
Det er en fergeforbindelse fra Granville til Jersey på Kanaløyene. Seiltiden er ca. 1 time og 20 minutter.