Napoli – Filicudi
Ferger til Æoliske Øyer
Napoli – Filicudi
Ferger til Æoliske Øyer
Napoli Filicudi fergeruten knytter Italia med Æoliske Øyer. I øyeblikket er det bare 1 fergeselskap, som seiler på denne fergeruten, Siremar. Det er opp til 1 avganger Uke med seiltid fra ca. 13 timer 30 minutter.
Seiltiden og hyppigheten for Napoli Filicudi fergerute kan variere fra sesong til sesong, slik at vi vil råde deg til å få den siste informasjonen via vår billett-søk.
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Napoli er en by i Italia. Napolis navn betyr ’ny by’ og dette er den største byen i sør Italia. Alle de store krafter – fra Hellas til England, Frankrike og Østerrike – har strebet etter å kontrollere byen og atskillige av kontinentets mer mektige styre gjorde byen til dens hovedstad. Napolis historie daterer lengre tilbake enn til den greske koloniseringen. Napolis nesten vulkanske blanding av gallerier, ruiner og visjonære kontorbygninger, gjenspeiler byens turbulente historie. Byen er levende, fargerik og energisk og den stolte hjemmet til piazza, klovnen Pulcinella, Sophia Loren og det allestedsnærværende gatebarn, lokalt kjent som scugnizzo.
Filicudi er en av Eoliske Øyer, beliggende til venstre for foten av det italienske fastlandet. Øya dekker et areal på omkring 9½ kvadratkilometer, og ligger til den vestlige siden av den Lipariske gruppe. Filicudie er et vilt paradis av krystallklart vann, duftende busker og trær.