Drevet av Brittany Ferries på Cork Roscoff, Plymouth Roscoff & Plymouth Santander ruter
Pont Aven er Brittany Ferries ”flagg ferge” og muligvis den mest luksuriøse fergen i drift for øyeblikket. Pont Aven oppfyller alle Britanny Ferries høye standarder i spisning og fasiliteter, med en a la carte restaurant, cocktail pianobar og 2-etasje lounge bar og underholdningsområde.
Pont Aven har fremragende lugarer som setter ny standard for komfort og stil. Alle 650 lugarer har air kondisjon med individuell temperaturstyring, bad, behagelige sitteplasser og en radio. Fergen er også utstyrt med omkring 50 seter og for ekstra komfort kan du kjøpe en sovepakke med teppe, sovemaske, ørepropper og en dusj pakke med såpe, sjampo og disponibel håndkle.
Pont Aven tilbyr spisemuligheter som normalt forventes av et cruiseskip; fra a la carte restauranten Flor Restaurant til buffet restauranten La Belle Angele og Le Café du Festival, med mat forberedt av dyktige, franske kokker. Pont Avens hovedsalong er Le Grand Pavois som serverer et utvalg av cocktails, samt øl og vin, varme og kalde drikkevarer og snacker. Med sitteplasser på to etasjer har barområdet en riktig cruiseskip følelse. Det er massevis av underholdning slik at man ikke kjeder seg; tryllekunstnere, sangere og band og en rekke fladskærms-tv som viser de store sportskamper og nyhetsoppdateringer. Le Flora Restaurant ’Le Fastnet’ er det perfekte stedet for en apreritiff og den avslappende stemningen forsterkes av pianisten.
Pont Avens butikker ligger på dekk 6 og 7 og tilbyr et utvalg av sprit, vin, tobakk, parfyme, kosmetikk, lædervarer, leketøy, mote, dekorasjon, suvenirer, aviser, spill, kamera, solbriller, smykker og mer!
Utover fergens kino, vekselbyrå og underholdning er det et storslående innendørs svømmebasseng område, som gir deg muligheten for å slappe av på en liggestol, nyte en drink i baren eller ta et plask i svømmebassenget. Du kan gå langs hele fergen via promenaden og nyte havluften og utsikten. Pont Aven har en rekke salonger om bord hvor du kan slappe av i et tilbakelente sete (for dem som ikke reiser med lugar), Commodore Lounge (en eksklusiv lounge for suite passasjerer) og en romslig salong med behagelige stoler og sofaer.
Unge barn kan nyte spill i lekeområdet og spillelokalet vil holde teenagere underholdt under hele reisen.
Det er lugarer som er spesielt designet med handikapfasiliteter og alle dekk er tilgjengelige med heis.
Merk: Selv om vi har gjort oss stor umake for å gjøre vår Pont Aven guide så nøyaktig som mulig kan fasiliteter, tjenester og underholdning om bord variere avhengig av dato og årstid. Nevnte fasiliteter kan endres uten varsel og fergeselskapet forbeholder seg retten til å drive andre skip enn dem som nevnes under reservasjonen uten forutgående varsel.
92% av kundene våre anbefaler dette skipet
"Brittany Ferries er best"
Min kone og jeg har krysset kanalen et par ganger årlig i de siste 50 årene. Vi har prøvd alle muligheter, og er overbevist om at intet annet selskap er bedre end Brittany Ferries for komfort, mat og vennlighet. Selvfølgelig er det dyrere pga. den lengre seiltiden og kvaliteten, men det er det verdt.
Anmeldt av Anonym som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Imponert!"
Dette var vår første erfaring på denne rute, da vi normalt bruker Dover/Calais rute. Svært imponert over kvaliteten av fergen, som var mer luksuriøs enn kvaliteten på fergene på de korte overfarter. Så en film i kinoen, men syntes at £6.50 var litt dyrt, når det bare var en liten skjerm, liten kino og lyden ikke var fantastisk, men fremdeles deiligt å ha denne fasilitetene. Fikk et måltid i selvbetjening restauranten og den var god og rimelige priser.
Anmeldt av Mark som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Pont Avon"
Fremragende, ren, god mat og drikke til rimelig pris.
Anmeldt av Derek som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"En åpenbaring"
Jeg har tatt mange ferge turer med kjøretøy til og fra Europa, og har alltid valgt å booke seter i stedet for lugar, pga. prisen. Etter den siste reisen fra Civitavecchia til Barcelona med Grimaldi, sverget jeg at jeg bare ville reise med en lugar til å sove i. Denne beslutningen har endret opplevelsen min, og sikret at jeg kommer til reisemålet mitt avslappet og uthvilt. Hvis vu bare kunne overbevise fergeselskaper om at de skal kreve en rimelig pris for en lugar. De tror vist at det de tilbyr er første klasse, basert på prisen! Pont Aven er en deilig båt og besetningen er alltid vennlige. Jeg tror at Plymouth eller Portsmouth til Saint Malo er en av mine foretrukne ruter.
Anmeldt av Raymon som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Bare hvis det ikke kan unngås"
Jeg hadde en returreise mellom Plymouth og Santander. Jeg hadde en dobbel innvendig lugar, og mens lakene kanskje var rene, luktet pute og dyne av gamle sokker. Den billigere maten i kafeen var dårlig, jeg fikk panerte fisker, som var mer brød enn fisker, og det fisker som var, var tørt. Jeg spiste frokost i en fin restaurant og var svært skuffet.
Anmeldt av Colin som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Santander til England"
Alt godt, men vil forsøke å booke en lugar med vindu neste gang. Restauranten er god verdi for pengene. Alt i alt, en svært god tur.
Anmeldt av Dennis som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Returreise til England fra Santander"
Alt godt, men vil prøve å booke en lugar med vindu neste gang, restauranten er god verdi for pengene og god mat. Alt i alt, en god tur.
Anmeldt av Dennis som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Santander til Portsmouth"
Fantastisk tur, god lugar, god mat, rimelig priser. Underholningen var god. Ville bruke igjen.
Anmeldt av David som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"En fornøjelse"
Min mann og jeg har brukt Brittany Ferries siden 1991; vi reiser fra Cork til Roscoff og retur hver september. Noen ganger har vi eist i mai på samme rute. Nå, hvor vi begge er pensjonert, ser vi frem til turen, så snart vi har booket den! Vi fikk middag om bord, og er enige om at maten er vidunderlig; faktisk likeså god, som de fleste måltidene vi fikk i Frankrike under ferien vår. Personalet er ekstraordinære, svært hjelpsomme og vennlige. Båten er særdeles godt lagt ut, og det er en fornøjelse å reise med Brittany Ferries. Ser allerede frem til neste år!
Anmeldt av Reid and Rosemary Armstrong som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Første tur med bil og katt"
Booking var lett, selv om det kanskje ville være en god ide at visse på booking bekreftelse at ens katt skal bli i bilen under overfarten. Fasilitetene om bord var tilstrekkelige for overfarten. Maten var rimelig, men presentasjonen var ikke god nok. Lugaren var ren og gratis wifi var tilgjengelig i visse områder.
Anmeldt av Paul som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"God opplevelse"
Vi ble gledelig overrasket over hvor stor fergen var. Det var mer som et cruiseskip enn de forventet barske ferger, vi har opplevd før. Vi tok den billigste lugaren, som var liten, men hadde en dusj og var fin for en overnatting. Prisen for drikkevarer var ikke overdrevet, og det var underholdning som var svært god. Vi spiste ikke om bord, da restauranten ble lukket tidlig, men vi gikk til den tollfrie butikken, som var stor og hadde et godt utvalg. Innsjekking var rask og effektiv, og mitt generelle inntrykk var at det er en stor forbedring fra hva jeg har vært vant til før. Jeg vil bestemt anbefale Brittany Ferries.
Anmeldt av Ian som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"God overfart"
Tok Rosscoff – Cork overfarten og har ingen klager – alt var perfekt – maten, været :) og lugaren var perfekt.
Anmeldt av Anonym som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"God opplevelse!"
God service, god opplevelse, vennlig personale og gode priser om bord. Det var ingen grunn til å booke en lugar, setene var svært gode. Jeg vil anbefale, og jeg vil bruke igjen!
Anmeldt av Ugo som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Første ferge fra UK til Frankrike"
Da vi sjekket inn i terminalen i Portsmouth, virket toalettene ikke og det var ingen vann. Vi måtte vente en time på å komme om bord, temmelig land tid uten vann og det var ikke en god opplevelse. Selve fergen og turen var gode. Vennlig og hjelpsomt personale både i Plymouth og Roscoff.
Anmeldt av Irene som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Portsmouth til Santander ferge"
Den beste fergen jeg har reist på. Det var mer som et cruise skip enn ferge. Den var ren, maten var fantastisk og godt presentert. Jeg vil anbefale denne fergen til alle.
Anmeldt av Ian Sillery som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"God overfart"
Jeg nøt overfarten. Lugaren var god, maten var ok. Det var god utsikt fra dekket, da vi forlot Portsmouth, og senere da vi kom helt tett på Frankrike. Turen inn til Santander var også svært malerisk. Det eneste lite problemet var at da jeg spurte Brittany Ferries hvorfra fergen seilte i Plymouth, fikk jeg aldri et svar.
Anmeldt av Karin som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Som andre slags transport"
Den greide jobben, jeg måtte ta en tidligere ferge pga. at fergene ble overfylte av foreldre som tok barna deres ut av skolen tidligere enn sommerferien. Dette var naturligvis ikke fergeselskapets skyld, men den britiske offentligheten, men det er absolutt noe man bør holde øye med, da prisene også blir skrudd opp. Frokosten var kald og fettet.
Anmeldt av Mark som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Pont Aven"
Har nettopp avsluttet min tiende tur med Pont Aven. Jeg reiser normalt med bil, campingvogn og min kone. Loading er glatt. Lugaren er tilstrekkelig. Spisning om bord er første klasse. Personalet er profesjonelle og hjelpsomme. Jeg føler alltid at ferien starter når jeg går om bord.
Anmeldt av Michael rooney som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Tur til Portugal"
Hadde en god reise over, rolig, deilig frokost og te, kunne ha vært varmere, men de hadde en mikrobølgeovn man kunne varme det opp i. Kveld underholdningen var god. Massevis av områder å sitte i om dagen, rommene rene, dusjer gode, personale hjelpsomme og vennlige. Alt i alt, en god tur.
Anmeldt av Anonym som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven
"Motorsykkel"
Loading var effektiv. Mens i køen, tenk mer startfelt enn sosial begivenhet, som flagget faller ved ordene ”motorsykkel”! Sykler var sikret på dekk 2, normalt på siden av støtteben, men med stor bagasje fjernet og bevarte under. Det høflige, men raskt snakkende franske personale, binder sykkelen over en pute på salen til to ledninger langs dekket. Hell og lykke hvis du aldri har gjort det før. Klem de to håndtakene sammen og hvi dem like opp, jeg at det var hva jeg gjorde. En svært tålmodig ung dame hjalp meg med å finne utgangen fra dekk 2 og heisen opp til dekk 8, tror jeg det var. Jeg var særlig oppmerksom på hvor denne heisen var, slik at jeg kunne komme ned igjen neste dag.
Anmeldt av Malcolm som reiste med Brittany Ferries på Pont Aven