Douglas – Larne

Ferger til Nord Irland

Douglas – Larne
Vi beklager, men Douglas til Larne Ferge servicen er ikke lengre tilgjengelig.

Douglas til Larne Ferge

Sammenlign og book din Douglas Larne fergebillett fra Man til Nord Irland nå og spar med directferries.no!

Se rutetabeller og priser for Douglas til Larne -ferger så du får de beste prisene tilgjengelig for fergeturen. Hvis det er en alternativ rute tilgjengelig, vil vi også gi deg prisen for denne. Slik at vi er sikker på at du får den beste prisen.

Velg Douglas Larne eller en alternative ferge til Nord Irland fra vår Pris-søk nå, og se hvor lett det er å foreta din ferge booking.

Hvorfor bruke Direct Ferries?

Seil hvor som helst

Flere ruter enn noen andre.

Seil hvor som helst

Seil billigere

Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.

Seil fleksibelt

Endre planer enkelt med flexi-billetter.

Seil fleksibelt

Seil smart

Bestill e-billetter og administrer turer i appen.

Seil informert

Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.

Seil informert

Seil selvsikkert

Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.

Mest spurte spørsmål

Douglas Guide

Douglas Guide

Douglas er hovedstaden på den engelske øy Isle of Man og øyens største by. Douglas er også øyens senter for shipping, transport og underholdning. Byen er hjem til Isle of Man regjering og øyens finansielle senter. Douglas ligger ved en bukt på østkysten ved sammenløpningen av to elver – Dhoo og Glass. En mildt skrående landsby løper innenlands. Byen er omgitt av atskillige småbyer og landsbyer. Mest kjent er Onchan i nord og Union Mills i vest. Douglas har vært øyens hovedstad siden 1863, en ære som tidligere var holdt av Castletown, som er en liten by på den sørlige delen av Isle of Man. Douglas er best kjent for sin gamle kyst sjarme. Dette bildet er bevart med stor god viktoriansk arkitektur og sceneariske promenade. Dog er mange nye attraksjoner dukket opp de siste årene og dette gjør Douglas til et utmerket reisemål.


Larne Guide

Larne Guide

Det antas at byens navn kommer fra den irske prins Lathar, som eide landet rundt Larne i gamle tider. Området ble kjent som Lathar-na og endelig forkortet til Larne. Både fossiler og forhistoriske menneskelige gjenstander er funnet i hav daler. Larne var en av de tidligste vikinge bosettelser i Irland, som også ble kalt ”Ulfreksfjord”, og viking gravplasser er blitt funnet i området. Norske pirater brukte Larne som en base i 1000 og 1100 tallet. I 1315 landede Edward Bruce her med en styrke på 6000 mann for å drive irlændene til å velte England.


Douglas til Larne Ferge Alternativer

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.

Trenger hjelp?

La oss holde kontakten

Få eksklusive tilbud til e-posten din