Filicudi – Messina

Ferger til Sicilia

Filicudi – Messina

Populære fergeoperatører i Filicudi - Messina

Filicudi Messina ferge

Fergeruten Filicudi Fergeruten Messina seiler ikke for øyeblikket. Filicudi Messina seilingens varighet og frekvens kan variere fra sesong til sesong. Se vår Deal Finder for alternative ruter og sammenlign priser, tider og rutetider.
 

Hvorfor bruke Direct Ferries?

Seil hvor som helst

Flere ruter enn noen andre.

Seil hvor som helst

Seil billigere

Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.

Seil fleksibelt

Endre planer enkelt med flexi-billetter.

Seil fleksibelt

Seil smart

Bestill e-billetter og administrer turer i appen.

Seil informert

Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.

Seil informert

Seil selvsikkert

Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.

Filicudi Messina Populære spørsmål

Filicudi Guide

Filicudi er en av de åtte øyene som utgjør det Lipariske øyhav, og ligger 30-50 km nordøst for æya Sicilia. Øya har et par små landsbyer, inkludert Valdichiesa og Pecorini Mare. Øya er nok best kjent for produksjonen sin av vin, olivenolije, korn og grønnsaker. Øyas høyeste punkt er Monte Fossa Felci, som ligger 774 m over havet, og i 1990ene ble omkring tre fjerderdeler av øya erklært et naturreservat.

Øya har mange undersjøiske huler, som er populære med dykkere. ”Grotto del bue Marino” (”Grotto av munkeselen”) er ikke langt fra ”Rock of Canna” (Scaglia della Canna), og er særlig populær blant dykkere som er ivrige etter undervannsfotografering.

Det er fergeforbindelser fra Filicudi til Milazzo og Palermo.


Messina Guide

Messina er en italiensk by, som ligger i Messinastredet i den nordøstlige delen av Sicilia. Byens havn har spilt en viktig rolle i byens vekst og formuer. Siden 1548 har Messina vært et romersk-katolsk erkebispedømme og er også hjemsted for Messina universitet, som ble grunnlagt i 1548 av Ignatius Loyola. En populær turistattraksjon er katedralen fra det 12. århundret, som bevokter restene av kong Conrad, som var hersker over Tyskland og Sicilia i det 13. århundret. Katedralen måtte nesten fullstendig gjenoppbygges etter et jordskelv i 1908 og igjen etter en brann i 1943.

Det er fergeforbindelser fra Messina til Calabria og Salerno.

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.

Trenger hjelp?

La oss holde kontakten

Få eksklusive tilbud til e-posten din