Filicudi – Rinella
Ferger til Æoliske Øyer
Filicudi – Rinella
Ferger til Æoliske Øyer
Filicudi Rinella fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 3 ganger daglig med en seiltid på omkring 25 Minutter While Siremar servicen seiler pop til 5 avganger ukentlig med en seiltid fra 45 Minutter.
Det er 26 Uke overfarter på Filicudi Rinella ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Filicudi er en av Eoliske Øyer, beliggende til venstre for foten av det italienske fastlandet. Øya dekker et areal på omkring 9½ kvadratkilometer, og ligger til den vestlige siden av den Lipariske gruppe. Filicudie er et vilt paradis av krystallklart vann, duftende busker og trær.
Rinella er en liten landsby i Leni kommunen på de eoliske øyer. Landsbyen ligger på kysten sør av Leni. Rinella er Salinas annen havn etter Santa Marina på den østlige kysten. Havnen er tjent med regelmessige ferger til og fra Lipari, Messina, Alicudi, Filicudi, Milazzo, Palermo, Panarea, Stromboli og Vulcano. Historien om Rinella daterer tilbake til 5000 år f.kr. I dag er havnen også travel med turisme, særlig i sommermånedene. Ved havnen er det pastelfargede hus omkring havnefronten.