Levanzo
Favignana
Ferger til De egadiske øyer
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Levanzo til Favignana Ferge

Levanzo Favignana fergeruten knytter De egadiske øyer med De egadiske øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 12 ganger daglig med en seiltid på omkring 10 Minutter mens Siremar servicen seiler pop til 3 ganger daglig med en seiltid fra 20 Minutter.

Det er 15 dag overfarter på Levanzo Favignana ruten mellom De egadiske øyer og De egadiske øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!

Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Levanzo til Favignana?

Fergetiden fra Levanzo til Favignana er omtrent 15m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Levanzo og Favignana?

Det er 2 populære fergeoperatører for Levanzo til Favignana. Disse er
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Levanzo til Favignana?

Bestill ferger fra Levanzo til Favignana gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Levanzo til Favignana?

Ja, du kan reise som fotpassasjer på fergen Levanzo til Favignana med
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Kan du ta med bilen din på fergen fra Levanzo til Favignana?

Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Levanzo til Favignana med
  • Siremar

Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Levanzo til Favignana?

Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
  • Liberty Lines Fast Ferries

Hva er avstanden fra Levanzo til Favignana?

Avstanden mellom Levanzo til Favignana er omtrent 3 nautiske mil.

Levanzo Guide

Den lille italienske øya Levanzo er del av den egadiske øygruppen i Middelhavet, og ligger vest for øya Sicilia. Av de tre øyene som utgjøre De Egadiske Øyer, er Levanzo den minste (favigana er den største), og har omkring 450 innbyggere, hvorav mange bor omkring øyas havn. Den vakre lille havnen har en klynge av lyse firkantede bygninger. Øya har ikke et veinett, men det er et par spor, som bare firehjulstrekkere og esler kan bruke. Hovedattraksjonen, og kanskje den eneste attraksjonen, på øya er Grotto del Genovese, som er en grotte med forhistorisk kunst. Det er ikke mye å lage på øya, annet enn å slappe av, svømme, solbade og nyte øyas atmosfære.

Øya er bare omkring 20 minutter med rask båt fra Trapani. Det er flere fergeforbindelser daglig med den sicilianske byen og også med den større øya Favignana.


Favignana Guide

Den italienske øya Favignana er en av De egadiske øyer og ligger ut for Sicilias vestkyst. Favignana er forbundet til de andre egadiske øyer og til Trapani, noe som gjør øya lett å nå på grunn av nærheten dens til Trapani lufthavn.

Øya er populær blant turister, men har klart å bevare mye av sin avslappet livsstil og øy sjarme. Favignan er et deilig sted å besøke og her er det en vennlig atmosfære- Byens sentrum er forbesholdt forgjengere, og torgene dens er fylt med kaféer.


Levanzo til Favignana Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 17/06/2024 og 23.06.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Liberty Lines Fast Ferries 06:55 07:05 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 07:20 07:30 10 Minutter Hver dag
Siremar 08:20 08:40 20 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 09:00 09:10 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 10:30 10:40 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 11:30 11:40 10 Minutter Hver dag
Siremar 12:05 14:25 2 timer 20 minutter Torsdag
Siremar 12:05 14:50 2 timer 45 minutter Tirsdag, onsdag, Fri, Lør, Sol
Siremar 12:05 15:00 2 timer 55 minutter Man
Liberty Lines Fast Ferries 13:00 13:10 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 14:30 14:40 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 16:10 16:20 10 Minutter Hver dag
Siremar 16:40 17:00 20 Minutter Torsdag
Siremar 18:00 18:20 20 Minutter Man, Tirsdag, onsdag, Fri, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 18:25 18:35 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 18:30 18:40 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 20:00 20:10 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 21:30 21:40 10 Minutter Hver dag

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.