Lipari
Rinella
Ferger til Æoliske Øyer
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Lipari til Rinella Ferge

Lipari Rinella fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 8 ganger daglig med en seiltid på omkring 25 Minutter mens Siremar servicen seiler pop til 6 avganger ukentlig med en seiltid fra 50 Minutter.

Det er 62 Uke overfarter på Lipari Rinella ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!

Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Lipari til Rinella?

Fergetiden fra Lipari til Rinella er omtrent 37m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Lipari og Rinella?

Det er 2 populære fergeoperatører for Lipari til Rinella. Disse er
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Lipari til Rinella?

Bestill ferger fra Lipari til Rinella gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Lipari til Rinella?

Ja, du kan reise som fotpassasjer på fergen Lipari til Rinella med
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Kan du ta med bilen din på fergen fra Lipari til Rinella?

Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Lipari til Rinella med
  • Siremar

Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Lipari til Rinella?

Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
  • Liberty Lines Fast Ferries

Hva er avstanden fra Lipari til Rinella?

Avstanden mellom Lipari til Rinella er omtrent 9 nautiske mil.

Lipari Guide

Den italienske øya Lipari er den største av De Æoliske Øyer og ligger i det Tyrrhenske Hav, ut for den nordlige kysten av Sicilia. Lipari er en forholdvis liten øy, som måler knapp 40 kvadratkilometer. Den største byen på øya heter også Lipari, og det er 4 andre landsbyer; Pianoconte, Quattropani, Acqyacalda og Canneto. Lipari by er et deilig sted å gå en tur og har elegante byhus sammen med noen mer beskjedne hus på små pene gater. Det er mange suvenir butikker på øya og et godt utvalg av kaféer og restauranter som serverer god, lokal mat og drikke. Det er spor fra øyas historie på hele øya med greske graver. Dens mest imponerende attraksjon er nok slottet dens.

Lipari er den mest praktiske basen for besøk til de Æoliske Øyer. Det er raskferger fra Sicilia, som stopper her og massevis av båter og raskferger til de andre øyene.


Rinella Guide

Rinella er en liten italiensk landsby som ligger på øya Salina, som er en av de Eoliske Øyer. Øyas fulle navn er Santa Marina Salina og den ligger omkring 120 km nordøst for Palermo og 70 km nordvest for Messina. Øya er kjent for sine svarte sandstrender og hulene dens.

Det er tre områder på Salina; Santa Marina på den østlige kysten, Malfa mot nord og Leni Moet sørvest. Fra Leni på vei mot kysten ligger landsbyen Rinella.

Landsbyen er hjemsted for øyas havn, og herfra er det fergeforbindelser til Palermo og Milazzo på øya Sicilia.


Lipari til Rinella Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 27/05/2024 og 02.06.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Liberty Lines Fast Ferries 06:30 07:00 30 Minutter Man, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 06:45 07:15 30 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 07:50 08:30 40 Minutter Man, Tirsdag, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 07:55 08:25 30 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 08:00 08:25 25 Minutter Man, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 08:15 08:55 40 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Siremar 09:30 11:00 1 time 30 minutter Tirsdag, Torsdag, Fri
Liberty Lines Fast Ferries 09:45 10:25 40 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 11:45 12:25 40 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Siremar 11:55 12:45 50 Minutter Man, Tirsdag, onsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 12:00 12:40 40 Minutter Man, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 13:45 14:30 45 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 14:45 15:20 35 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 15:25 15:55 30 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 16:15 16:55 40 Minutter Hver dag
Siremar 17:20 18:10 50 Minutter Tirsdag
Liberty Lines Fast Ferries 18:00 18:40 40 Minutter Man
Liberty Lines Fast Ferries 18:25 19:05 40 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 20:00 20:40 40 Minutter Man, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 20:25 20:55 30 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 21:00 21:25 25 Minutter Man, Sol

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.