Lipsi – Agathonisi
Ferger til Dodekanesene
Lipsi – Agathonisi
Ferger til Dodekanesene
Lipsi Agathonisi fergeruten knytter Dodekanesene med Dodekanesene og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Dodekanisos Seaways seiler opp til 4 avganger ukentlig med en seiltid på omkring 1 time 15 minutter While SAOS Ferries servicen seiler pop til 3 avganger ukentlig med en seiltid fra 2 timer 45 minutter.
Det er 7 Uke overfarter på Lipsi Agathonisi ruten mellom Dodekanesene og Dodekanesene. Sammenlign nå og få den beste prisen!
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Lipsi er en gresk øy beliggende mellom Patmos og Leros i den nordlige delen av Dodekanesene og er den største øya blant et kompleks av mindre øyer og holmer. Innbyggere på øya sier at det var stedet selv og ikke heksa Kalypso, som fortyllet Odyssevs, noe som fikk ham til å avvike fra ruten sin på reise tilbake til Ithaca. Severdigheter verdt å besøke inkluderer den majestetiske kirken Aghios Ioannis, Ecclesiastical-Folklore Museum og Panaghia of Haros.
Agathonisi er en liten øy, som er stille og rolig, med bare esler og haner til å vekke deg om morgenen, siden øya er nesten trafikk fri. Øyboerne lever hovedsakelig av fiskeri, og de anslåtte 800 turistene som besøker øya hver sommer. De lokale har ofte vært gjennom harde tider på grunn av fattigdom og isolasjon, men de er varme og vennlige og vil forsøke å få deg til å føle deg hjemme, så snart du ankommer. Agathonisi er den nordligste øya i Dodekansene kompleket.