Milos - Kythnos
Ferger til Kykladene
Milos - Kythnos
Ferger til Kykladene


Last Updated: 01.10.2026
Fergeruten Milos Fergeruten Kythnos seiler ikke for øyeblikket. Milos Kythnos seilingens varighet og frekvens kan variere fra sesong til sesong. Se vår Deal Finder for alternative ruter og sammenlign priser, tider og rutetider.
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Milos er beliggende i Egeerhavet, nord for Kreta-havet, og er del Kykladene. Milos er nok mest berømt for statuen sin av Aphrodite (”Venus fra Milo”, som nå er utstilt på Louvre-museet i Paris). Øya er også kjent for statuene av den greske gud Asklepios, som nå er utstilt på British Museum i London, og Posedidion og en arkaisk Apollo i Athen. Omkring den lille havnen i Adamas, kan man finne små butikker som selger suvenirer, håndlavde gaver og smykker, samt lokalt produserte varer og matvarer.
Øya er forbundet med havnen i Piræus, andre havner i Kykladene, havner i Dodekanesene og Kreta med både konvensjonell ferge og raskferge. I sommermånedene er det daglige fergeforbindelser til og fra øya. Øyas annen havn, som ligger i Apollonia, har fergeforbindelser til øyene Kimolos og Glaranissia.
Kythnos er en gresk øy som ligger tett på Attika og er en del av Kykladene. Øya, som ibant kalles Termia på grunn av dens termiske kilder, er en av de mindre beøkte øeyene i Kykladene, men er populær blant turister på grunn av sine varme kilder. Det er en moderne spa beliggende i Loutra, medt o varme kilder i området.
Øyas havn ligger i Merihas og øyas hovedstad heter Hora og begge ligger på den nordlige delen av øya. På den sørlige delen av øya, er det bare områdene ved bukten av Dimitrios og Panayia Canala, som er bebodd.
Det er fergeforbindelser fra øyas havn til Pireus og Lavrio. Overfarten til Pireus tagr ca. 3 timer med konvensjonell ferge, og ca. 1 time med raskferge. Overfarten til Lavrio tar ca. 2 timer. Knythnos er også forbundet med øyene Serifos, Sifnos, Milos, Santorini, Sikinos, Folegandros og Kea.