Napoli
Capri
Ferger til Napolibukten
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Napoli til Capri Ferge

Napoli Capri fergeruten knytter Italia med Napolibukten og leveres for øyeblikket av 4 fergeselskaper. SNAV seiler opp til 7 ganger dag, NLG 10 ganger dag, Caremar 3 ganger dag & Caremar (Hydrofoil) servicen er tilgjengelig opp til 3 ganger dag.

Det er 23 dag overfarter på Napoli Capri overfarten mellom Italia og Napolibukten og med 4 fergeselskaper, anbefaler vi at du sammenligner alle, for å finne den beste prisen.

Napoli til Capri Ferge Alternativer

For mer informasjon, vennligst besøk vår side med Ferger fra Italia til Napolibukten
Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Napoli til Capri?

Fergetiden fra Napoli til Capri er omtrent 57m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Napoli og Capri?

Det er 4 populære fergeoperatører for Napoli til Capri. Disse er
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Napoli til Capri?

Bestill ferger fra Napoli til Capri gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Napoli til Capri?

Ja, du kan reise som fotpassasjer på fergen Napoli til Capri med
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar
  • Caremar (Hydrofoil)

Kan du ta med bilen din på fergen fra Napoli til Capri?

Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Napoli til Capri med
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar

Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Napoli til Capri?

Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
  • SNAV
  • NLG
  • Caremar

Hva er avstanden fra Napoli til Capri?

Avstanden mellom Napoli til Capri er omtrent 16 nautiske mil.

Capri Guide

Den italienske øya Capri ligger i Napolibukten, sør for byen Napoli og tett på spissen av Amalfi halvøy, i Campania region i det sørlige Italia. Øya er et populært reisemål i sin egen rett, men er også populær for korte opphold for dem som besøker Napoli eller Amalfikysten. Øya, som er dannet av kalkstein, er malerisk og har lenge vært en favoritt med romerske keisere, kunstnere, forfattere og de rike og berømte. I dag er Capri et av de mest populære reisemålene i Middelhavet. Populære attraksjoner på øya inkluderer Marina Piccola, Belvedere of Tragara, kalkstein klippene kalt hav stabler, byen Anacapri i den blå grotten og ruinene av keiserlige romerske villaer.

Det er regelmessige fergeforbindelser fra øya til byen Napoli og til Sorrento på Amalfikysten. Det er også mindre regelmessige fergeforbindelser til Positano på Amalfikysten og øya Ischia.


Napoli til Capri Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 15/07/2024 og 21.07.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Caremar (Hydrofoil) 05:35 06:32 57 Minutter Hver dag
SNAV Aliscafi 07:00 07:50 50 Minutter Man, Lør, Sol
Caremar 07:55 09:17 1 time 22 minutter Hver dag
SNAV Aliscafi 08:05 08:55 50 Minutter Man
NLG 08:35 09:25 50 Minutter Man, Torsdag, Fri
SNAV Aliscafi 09:10 10:00 50 Minutter Man, Lør
NLG 09:30 10:20 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
SNAV Aliscafi 10:15 11:05 50 Minutter Man, Lør, Sol
NLG 10:40 11:30 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
SNAV Aliscafi 11:10 12:00 50 Minutter Man, Lør, Sol
NLG 11:35 12:25 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
NLG 11:55 12:40 45 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Caremar (Hydrofoil) 12:00 12:57 57 Minutter Hver dag
NLG 12:40 13:30 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Caremar 12:40 14:07 1 time 27 minutter Hver dag
SNAV Aliscafi 14:00 14:50 50 Minutter Man, Lør, Sol
NLG 14:40 15:30 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
NLG 15:35 16:25 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
SNAV Aliscafi 16:00 16:50 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
NLG 16:30 17:20 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
NLG 17:25 18:15 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Caremar (Hydrofoil) 17:25 18:17 52 Minutter Hver dag
SNAV Aliscafi 18:10 19:00 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
NLG 18:55 19:45 50 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Caremar 19:10 20:32 1 time 22 minutter Hver dag
Caremar (Hydrofoil) 21:35 22:27 52 Minutter Hver dag

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.