Rinella til Alicudi Ferge

Rinella Alicudi fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 3 ganger daglig med en seiltid på omkring 55 Minutter mens Siremar servicen seiler pop til 5 avganger ukentlig med en seiltid fra 1 time 50 min.

Det er 26 Uke overfarter på Rinella Alicudi ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!

Rinella - Alicudi Fergeselskaper

  • Liberty Lines Fast Ferries
    • 3 Daglige Avganger 55 min
    • Få pris
  • Siremar
    • 5 Ukentlige Avganger 1 time 50 min
    • Få pris

Gjennomsnittlige Rinella Alicudi priser

De viste prisene representerer gjennomsnittsprisen for en enkelt billett betalt av kundene våre på denne ruten. De viste prisene er per person.

Rinella Guide

Den lille landsbyen Rinella ligger på øya Salina, eller Santa Marina Salina, som er dens fulle navn. Øya er del av de Lipariske øyer, og ligger omkring 140 km nordøst for Palermo og 70 km nordvest for Messina. Rinella, som er kjent for hulene sine og svarte strender, er hjem til øyas annen havn.

Øya er inndelt i tre regioner/byer. Santa Marina ligger på østkysten, Malfa mot nord og Leni mot sør. Rinella ligger ned mot havet fra Leni. Andre byer på øya er Capo Faro, Pollara og Lingua.

Alicudi Guide

Den italienske øya Alicudi er en av de eoliske øyer som ligger ut for kysten ved Sicilia og det italienske fastlandet. Det er den mest avsidesliggende av øygruppen og har den minste befolkingen, med omkring 100 innbyggere. Øyas eneste form for transport er esler. På grunn av dens lille befolkning og størrelse, og fordi dens turisme infrastruktur ikke er så velutviklet som noen av naboene dens, har Alicudi klart å bevare en stor del av sin autentiske sjarme. Øyas enkelhet er en attraksjon for mange besøkender.

Øya er faktisk en vulkansk kjegle som raker ut fra havet, som nå er dekket i vegetasjon. Øya ble tidligere kalt Ericusa og navnet stammer fra lyngen (Erica) som vokser på øyas skråninger. Noen av øyas hus er godt vedlikeholdt, mens andre er forlatte, og siden Alicudis vestlige skråninger er bratter og utilgjengelige, ligger de fleste på den østlige siden av øya.

Det er fergeforbindelser mellom Alicudi og de andre eoliske øyer, Sicilia og det italienske fastlandet.