Rinella Vulcano fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 7 ganger daglig med en seiltid på omkring 45 Minutter mens Siremar servicen seiler pop til 13 avganger ukentlig med en seiltid fra 1 time 25 min.
Det er 62 Uke overfarter på Rinella Vulcano ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!
De viste prisene representerer gjennomsnittsprisen for en enkelt billett betalt av kundene våre på denne ruten. De viste prisene er per person.
Den lille landsbyen Rinella ligger på øya Salina, eller Santa Marina Salina, som er dens fulle navn. Øya er del av de Lipariske øyer, og ligger omkring 140 km nordøst for Palermo og 70 km nordvest for Messina. Rinella, som er kjent for hulene sine og svarte strender, er hjem til øyas annen havn.
Øya er inndelt i tre regioner/byer. Santa Marina ligger på østkysten, Malfa mot nord og Leni mot sør. Rinella ligger ned mot havet fra Leni. Andre byer på øya er Capo Faro, Pollara og Lingua.
Den lille italienske øya Vulcano ligger i Tyrrenhavet, omkring 25 km ut for øya Sicilia. Det er den sørligste av de åtte øyene som utgjør den lipariske øygruppe. Øya har en rekke vulkanske senter, herunder en av de fire aktive vulkanene i Italia. Den siste vulkanen aktivitet på øya var ved Gran Cratere på toppen av Fosse Cone. Man kan gå til krateret av en vulkan, hvor man kan se røyk komme ut av jorden! Bortsett fra vulkaner, er øya populær blant turister på grunn av sine varme kilder, som bare er en kort gåtur fra øyas havn.