Salerno
Amalfi
Ferger til Italia
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Salerno til Amalfi Ferge

Salerno Amalfi fergeruten knytter Italia med Italia og leveres for øyeblikket av 5 fergeselskaper. NLG seiler opp til 7 ganger Uke, Travelmar 10 ganger dag, Alicost 14 ganger Uke, Positano Jet 7 ganger Uke & Grassi Junior servicen er tilgjengelig opp til 14 ganger Uke.

Det er 16 dag overfarter på Salerno Amalfi overfarten mellom Italia og Italia og med 5 fergeselskaper, anbefaler vi at du sammenligner alle, for å finne den beste prisen.

Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Salerno til Amalfi?

Fergetiden fra Salerno til Amalfi er omtrent 28m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Salerno og Amalfi?

Det er 5 populære fergeoperatører for Salerno til Amalfi. Disse er
  • NLG
  • Travelmar
  • Alicost
  • Positano Jet
  • Grassi Junior

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Salerno til Amalfi?

Bestill ferger fra Salerno til Amalfi gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Hva er avstanden fra Salerno til Amalfi?

Avstanden mellom Salerno til Amalfi er omtrent 9 nautiske mil.

Salerno Guide

Den italienske byen Salerno ligger på Salerno-bukten i Tyrrenhavet, og er hovedstaden i Salerno regionen, tett på Amalfikysten. Byen er kjent som hjemstedet for den første medisinske skolen i verden; Schola Medica Salernitana. Byen, som er det kulturelle senret i regionen, er populær blant besøkende som nyter å slentre rundt i byen blant de vidunderlige severdighetene, hvorav mange er plassert tett på bymidten. Byen er preget av en vakker gågate, store torge og deilige butikker.


Amalfi Guide

Den italienske byen Amalfi er den største beliggende langs Amalfikysten, i provinsen Solerno. Byen ligger ved bredden av Solerno bukten og ved foten av Monte Cerreto. Sammen med mange andre byer langs Amalfikysten, som Ravello go Positano, er Amalfi blitt erklert et Unesco verdensarv område. Byens skriftlige historie går tilbake til det 6. århundret e.kr., og kort etter ble den en viktig maritime makt for handel av korn fra sine naboer, slaver fra det indre, salt fra Sardinia og tre, fra Egypt og Syria. Denne handelen ble gjennemført for å kjøpe bysantinks silke, som ble solgt videre til vesten.

Byen tar seg godt av besøkender med flere tidligere klostre, som nå er blitt laget om til hotell. Luna Convento ble omdannet i begynnelsen av det 19. århundret og Cappuccini Convento i 1880ene. Amalfis berømte gjester inkluderer komponisten Richard Wagner og dramatikeren Henrik Ibsen, som begge avsluttet verker, mens de oppholdte seg i Amalfi.

Det er fergeforbindelser fra Amalfi til Sorrento og Amalfi kyster, samt Pozzuoli, Ischia, Procida, Napoli, Torre Annunziata (for Pompeji), Ercolano (for Herculaneum), Capri, Salerno, Agropoli (for Paestum) og Palinuro.


Salerno til Amalfi Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 17/06/2024 og 23.06.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Alicost 07:50 08:15 25 Minutter Hver dag
NLG 08:20 08:45 25 Minutter Man, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Travelmar 08:40 09:15 35 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Alicost 08:40 09:20 40 Minutter Hver dag
Positano Jet 08:40 09:20 40 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Travelmar 09:40 10:15 35 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Positano Jet 09:40 10:30 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Grassi Junior 09:50 10:58 1 time 8 minutter Hver dag
Travelmar 10:40 11:15 35 Minutter Hver dag
Positano Jet 10:40 11:30 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Positano Jet 11:20 11:45 25 Minutter Hver dag
Travelmar 11:40 12:20 40 Minutter Hver dag
Positano Jet 11:40 12:30 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Travelmar 13:00 13:55 55 Minutter Hver dag
Travelmar 13:10 13:45 35 Minutter Hver dag
Travelmar 14:10 14:50 40 Minutter Hver dag
Positano Jet 14:10 15:00 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Grassi Junior 14:35 15:05 30 Minutter Hver dag
Travelmar 15:30 16:10 40 Minutter Hver dag
Positano Jet 15:30 16:20 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Travelmar 17:10 17:45 35 Minutter Hver dag
Positano Jet 17:10 18:00 50 Minutter Man, Fri, Lør, Sol
Travelmar 18:00 19:00 1 time Hver dag

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.