Salina
Vulcano
Ferger til Æoliske Øyer
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Salina til Vulcano Ferge

Salina Vulcano fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 13 ganger daglig med en seiltid på omkring 40 minutter mens Siremar servicen seiler pop til 3 ganger daglig med en seiltid fra 1 time 10 minutter.

Det er 16 dag overfarter på Salina Vulcano ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!

Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

  • Hvor lang tid tar fergen fra Salina til Vulcano?

    Fergetiden fra Salina til Vulcano er omtrent 55m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.
  • Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Salina og Vulcano?

    Det er 2 populære fergeoperatører for Salina til Vulcano. Disse er
    • Liberty Lines Fast Ferries
    • Siremar
  • Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Salina til Vulcano?

    Bestill ferger fra Salina til Vulcano gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.
  • Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Salina til Vulcano?

    Ja, du kan reise som fotpassasjer på fergen Salina til Vulcano med
    • Liberty Lines Fast Ferries
    • Siremar
  • Kan du ta med bilen din på fergen fra Salina til Vulcano?

    Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Salina til Vulcano med
    • Siremar
  • Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Salina til Vulcano?

    Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
    • Liberty Lines Fast Ferries

Salina Guide

Salina ligger nord for Sicilia, og er den nest største øya i skjærgården. Øya er splittet i tre særskilte områder; Santa Marina, som ligger på østkysten, Malfi i nord og Leni i den sørvestlige delen. Salina, som har en historie som kan spores tilbake til det 4. århundret, begynte som en gresk bosetning, som på det tidspunktet het Didyme. Øya var imidlertid bebodd helt tilbake til bronsealderen, og er siden da blitt utviklet og gitt opp mange ganger. Øya er populær blant turister, og en av de mest populære severdighetene er saltsjøen ved Lingua, som en gang var stedet for produksjon av havsalt, hvorav navnet Salina (”salt mølle” på italiensk) stammer fra. Andre populære attraksjoner er de romerske gravene som ligger på skråningene av Fossa og Sanctuary of Madonna del Terzito, beliggende mellom Malfi og Leni.

Salina har to havner, Santa Marina og Rinella som betjenes av ferger til Napoli, Palermo, Reggio Calabria, Messina og Milazzo.


Vulcano Guide

Den lille italienske øya Vulcano ligger i Tyrrenhavet, omkring 25 km ut for øya Sicilia. Det er den sørligste av de åtte øyene som utgjør den lipariske øygruppe. Øya har en rekke vulkanske senter, herunder en av de fire aktive vulkanene i Italia. Den siste vulkanen aktivitet på øya var ved Gran Cratere på toppen av Fosse Cone. Man kan gå til krateret av en vulkan, hvor man kan se røyk komme ut av jorden! Bortsett fra vulkaner, er øya populær blant turister på grunn av sine varme kilder, som bare er en kort gåtur fra øyas havn.


Salina til Vulcano Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 04/12/2023 og 10.12.2023.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Siremar 01:00 02:30 1 time 30 minutter onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 05:30 06:30 1 time Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 06:15 07:00 45 minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 07:35 08:20 45 minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 08:45 09:30 45 minutter Hver dag
Siremar 09:25 11:10 1 time 45 minutter Torsdag
Liberty Lines Fast Ferries 10:15 11:15 1 time Hver dag
Siremar 10:30 11:50 1 time 20 minutter Tirsdag, Lør
Siremar 10:31 11:50 1 time 19 minutter Fri
Liberty Lines Fast Ferries 12:20 13:05 45 minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 13:05 13:50 45 minutter Hver dag
Siremar 13:30 14:55 1 time 25 minutter Man, Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 14:20 15:20 1 time Hver dag
Siremar 16:10 17:40 1 time 30 minutter onsdag, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 16:15 17:05 50 minutter Man, Tirsdag, onsdag, Torsdag, Fri, Lør
Liberty Lines Fast Ferries 17:15 18:00 45 minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 17:40 18:20 40 minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 18:35 19:20 45 minutter Man, Lør

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.