Vulcano – Filicudi
Ferger til Æoliske Øyer
Vulcano – Filicudi
Ferger til Æoliske Øyer
Vulcano Filicudi fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 3 ganger daglig med en seiltid på omkring 1 time 30 minutter While Siremar servicen seiler pop til 5 avganger ukentlig med en seiltid fra 2 timer 45 minutter.
Det er 26 Uke overfarter på Vulcano Filicudi ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Den vulkanske øya Vulcano er den sørligste av De Æoliske Øyr og ligger ca. 25 km nord for Sicilia. Vulcano utbrøt sist i slutten av det 19. århundret. Det er mulig å gå til kanten av krateret, men lukten vil nok bety at du ikke er det for lenge. Alle strendene har blødd, svart sand og det er varme kilder som holder vannet boblende. For de modige er det varme mudderpøler, som sies å ha helbredende egenskaper.
Filicudi er en av Eoliske Øyer, beliggende til venstre for foten av det italienske fastlandet. Øya dekker et areal på omkring 9½ kvadratkilometer, og ligger til den vestlige siden av den Lipariske gruppe. Filicudie er et vilt paradis av krystallklart vann, duftende busker og trær.