Kythnos Milos fergeruten knytter Kykladene med Kykladene og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Zante Ferries seiler opp til 2 avganger ukentlig med en seiltid på omkring 4 timer 30 minutter mens Blue Star Ferries servicen seiler pop til 1 avganger ukentlig med en seiltid fra 12 t 35 min.
Det er 3 Uke overfarter på Kythnos Milos ruten mellom Kykladene og Kykladene. Sammenlign nå og få den beste prisen!
De viste prisene representerer gjennomsnittsprisen for en enkelt billett betalt av kundene våre. Den mest vanlig bookingen på Kythnos Milos ruten er for en bil og 2 passasjerer.
Den greske øya Kythnos ligger i Kykladene mellom øyene Kea og Serifos, omkring 100 km fra havnen i Piræus. Den lille øya har omkring 100 strender, selv om mange av dem er utilgjengelige via vei. Hode landsbyene på øya kalles Messaria eller Kythnos (kjent som Chora for de lokale) og Dryopis eller Dryopida (kjent som Chorio for de lokale). Begge landsbyene er preget av bratte, snoede gater, som ofte er for smale til biler. De forskjellige stilartene i landsbyene er litt forskjellige. Begge er pene, men Choras huse er hovedsakelig med flate tak, typisk for Kykladene, mens Chorios hus har en tendens til å ha skrå tak.
Øys kan nås med ferge fra Piræus og Lavrio. Overfarten fra Piræus tar omkring 3 timer med konvensjonell ferge og 1 time med raskferge. Overfarten fra Lavrio tar omkring 2 timer. Kythnos er også forbundet med ferge til øyene Serifos, Sifnos, Milos, Santorini, Sikinos, Folegandros og Kea.
Milos er en gresk øy som er den mest vestlige øya i Kykladene og er kjent som stedet, hvor statuen av Venus, eller Afrodite, ble oppdaget, selv om statuen nå er utstilt på Louvre-museet i Paris. Øya har omkring 5000 innbyggere som bor i syv små landsbyer spredt rundt på øya. I motsetning til mange av sine kykladiske navoer, er turisme relativt ny på Milos, og turister besøker nå for å nyte øyas naturlige landskap, som er av vulkansk opprinnelse.
Øya er forbundet til Pireus havn, de andre kykladiske øyene, Dodekanesene og Kreta med ferge. Det er to havner på Milos. Hovedhavnen er i Adamas og den annen er i Apollonia som knytter øya med øyene Kimoslos og Glaronissia.