Vulcano
Lipari
Ferger til Æoliske Øyer
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Vulcano til Lipari Ferge

Vulcano Lipari fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 14 ganger daglig med en seiltid på omkring 10 Minutter mens Siremar servicen seiler pop til 3 ganger daglig med en seiltid fra 20 Minutter.

Det er 17 dag overfarter på Vulcano Lipari ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!

Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Vulcano til Lipari?

Fergetiden fra Vulcano til Lipari er omtrent 15m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Vulcano og Lipari?

Det er 2 populære fergeoperatører for Vulcano til Lipari. Disse er
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Vulcano til Lipari?

Bestill ferger fra Vulcano til Lipari gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Vulcano til Lipari?

Ja, du kan reise som fotpassasjer på fergen Vulcano til Lipari med
  • Liberty Lines Fast Ferries
  • Siremar

Kan du ta med bilen din på fergen fra Vulcano til Lipari?

Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Vulcano til Lipari med
  • Siremar

Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Vulcano til Lipari?

Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
  • Liberty Lines Fast Ferries

Hva er avstanden fra Vulcano til Lipari?

Avstanden mellom Vulcano til Lipari er omtrent 3 nautiske mil.

Vulcano Guide

Den lille italienske vulkanske øya Vulcano ligger i Tyrrenhavet, omkring 25 km nord for Sicilia, og er den sørligste av de 8 øyer som tugjør De Eoliske Øyer. Det er en rekke vulkaner på øya, og inkluderer en av de fire aktive vulkaner i Italia. Den siste vulkanske aktiviteten er Gran Cratere på toppen av Fosse kjeglen, som har hatt minst 9 utbrudd i de siste 6000 årene. Men øyas vulkaner har vært stille siden omkring 1890, da Fossa brudd ut. Øya er også kjent for sine varme kilder, som er plassert en kort gåtur fra havnen. For dem som føler seg modige, kan besøkende gå i krateret av en vulkna, hvor man kan observere røyk, som kommer ut av jorden!

Ferger knytter Vulcano til de andre eoliske øyer, Sicilia og fastlandet.


Lipari Guide

Lipari er den største av de lipariske øyer, som er en vulkansk øygruppe beliggende ut for Sicilias kyst. Øyas største by, også kalt Lipari, er den største byen i øygruppen, og er full av liv med havnen sin, historiske slott-citadell og sjarmerende gater. Akkurat som de andre øyene i øygruppen, er Lipari av vulkansk opprinnelse, selv om det siste utbruddet som fant sted på øya var for ca. 1400 år siden. På grunn av de raske fergeforbindelsene til og fra Sicilia og de andre lipariske øyene, er det et fremragende utgangspunkt for å utforske de andre øyene i øygruppen.
Lipari er et fantastisk sted å vandre rundt, ogher ligger fine byhus side om side med mer ykmyke hus som normalt har balkoner med blomster, vask, løker og paprikaer.


Vulcano til Lipari Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 15/07/2024 og 21.07.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
Liberty Lines Fast Ferries 07:30 07:40 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 07:50 08:00 10 Minutter Hver dag
Siremar 08:50 09:15 25 Minutter Torsdag, Fri
Liberty Lines Fast Ferries 08:55 09:05 10 Minutter Hver dag
Siremar 09:10 09:30 20 Minutter Man, Lør
Siremar 09:11 09:30 19 Minutter Sol
Liberty Lines Fast Ferries 09:25 09:35 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 10:20 10:30 10 Minutter Hver dag
Siremar 10:25 10:45 20 Minutter Man, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 10:30 10:40 10 Minutter Hver dag
Siremar 11:20 11:45 25 Minutter Torsdag
Siremar 11:21 11:45 24 Minutter Fri
Liberty Lines Fast Ferries 11:40 11:50 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 13:25 13:35 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 14:00 14:10 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 14:30 14:40 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 14:55 15:05 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 15:30 15:40 10 Minutter Tirsdag, onsdag, Torsdag, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 15:55 16:05 10 Minutter Hver dag
Siremar 16:10 16:35 25 Minutter Fri
Liberty Lines Fast Ferries 17:30 17:40 10 Minutter Hver dag
Siremar 17:45 18:10 25 Minutter Sol
Liberty Lines Fast Ferries 18:40 18:50 10 Minutter Hver dag
Siremar 19:05 19:30 25 Minutter Torsdag, Fri
Liberty Lines Fast Ferries 19:25 19:35 10 Minutter Hver dag
Siremar 19:50 20:15 25 Minutter Man, Lør, Sol
Liberty Lines Fast Ferries 20:40 20:50 10 Minutter Hver dag
Liberty Lines Fast Ferries 20:45 20:55 10 Minutter Hver dag

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.