Vulcano – Lipari
Ferger til Æoliske Øyer
Vulcano – Lipari
Ferger til Æoliske Øyer
Vulcano Lipari fergeruten knytter Æoliske Øyer med Æoliske Øyer og leveres for øyeblikket av 2 fergeselskaper. Liberty Lines Fast Ferries seiler opp til 15 ganger daglig med en seiltid på omkring 10 Minutter While Siremar servicen seiler pop til 4 ganger daglig med en seiltid fra 25 Minutter.
Det er 19 dag overfarter på Vulcano Lipari ruten mellom Æoliske Øyer og Æoliske Øyer. Sammenlign nå og få den beste prisen!
Flere ruter enn noen andre.
Sammenlign priser, tider og ruter på ett sted.
Endre planer enkelt med flexi-billetter.
Bestill e-billetter og administrer turer i appen.
Direkte sporing av skip og oppdateringer i sanntid.
Førsteklasses kundestøtte når du trenger det.
Den vulkanske øya Vulcano er den sørligste av De Æoliske Øyr og ligger ca. 25 km nord for Sicilia. Vulcano utbrøt sist i slutten av det 19. århundret. Det er mulig å gå til kanten av krateret, men lukten vil nok bety at du ikke er det for lenge. Alle strendene har blødd, svart sand og det er varme kilder som holder vannet boblende. For de modige er det varme mudderpøler, som sies å ha helbredende egenskaper.
Lipari er den største av de syv vulkanske øyene i den eoliske øygruppe. Man kan føle harmonien allerede ved første syn av Liparis havn, med grønne åser, fiskerbåter, uteservering, en liten shopping gater og huse, som er ble eldet til verdig skjønnhet på den måten som man bare ser i Italia. Senteret ligger omkring slottet, dets fort og de to havner, Marina Corta og Marina Lunga på hver side. På hovedgaten, Corso Vittoria Emunuele, ligger de fleste butikker, barer og restauranter. Gaten leder ned til den annen havn som er større og håndtere tungere fergetrafikk. På Lipari er det en vulkansk obligasjon til å ta seg tid til å gå på oppdagelse mellom forskende obsidianstrømmer og hvite sletter av pimpstein – to materialer som har samme kjemisk oppbygning som stein, men ser forskjellige ut, grunnet en uens nedkjøing av lavaen da den størknet.