Calais
Folkestone
Ferger til England
Åpen billett??

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Åpen billett?

Åpne billetter er gyldige i opp til 12 måneder fra booking dato (se billett betingelser).

Reisedetaljer
Utreise
Tur/retur reise

Calais til Folkestone Eurotunnel

Calais Folkestone Eurotunnelruten knytter Frankrike med England. I øyeblikket er det bare 1 Eurotunnelselskap, som seiler på denne Eurotunnelruten, LeShuttle (Eurotunnel). Det er opp til 37 avganger dag med seiltid fra ca. 35 Minutter.

Seiltiden og hyppigheten for Calais Folkestone Eurotunnelrute kan variere fra sesong til sesong, slik at vi vil råde deg til å få den siste informasjonen via vår billett-søk.

Calais til Folkestone Eurotunnel Alternativer

For mer informasjon, vennligst besøk vår side med Ferger fra Frankrike til England
Hvorfor bruke Direct Ferries?
category
Ferger fra 4412 ruter og 901 havner i verden
category
Mer enn 2,5 millioner tilfredse kunder
category
Vi arrangerer over 1,2 millioner overfarter årlig
category
Vi sjekker opp til 1 million priser for kundene våre daglig

Mest spurte spørsmål

Hvor lang tid tar fergen fra Calais til Folkestone?

Fergetiden fra Calais til Folkestone er omtrent 35m. Seilingstiden kan variere fra sesong til sesong, så vi anbefaler at du sjekker direkte.

Hvilke fergeselskaper trafikkerer mellom Calais og Folkestone?

Det er 1 fergeoperatører for Calais til Folkestone, og dette er
  • Eurotunnel

Hvordan kan jeg bestille fergebilletter fra Calais til Folkestone?

Bestill ferger fra Calais til Folkestone gjennom vår tilbudssøker og sjekk vår tilbudsside for å se de nyeste fergetilbudene.

Kan du reise som fotpassasjer på fergen fra Calais til Folkestone?

Nei, du kan ikke reise som fotpassasjer, for øyeblikket kan du bare reise på fergen med et kjøretøy.

Kan du ta med bilen din på fergen fra Calais til Folkestone?

Ja, du kan reise med et kjøretøy fra Calais til Folkestone med
  • Eurotunnel

Kan du ta med kjæledyr på fergen fra Calais til Folkestone?

Ja, kjæledyr er tillatt om bord på fergen. Du kan trenge et kjæledyrpass og andre dokumenter for å ta med deg den pelskledde bestevennen din. For øyeblikket kan du ta med kjæledyr på ferger med
  • Eurotunnel

Hva er avstanden fra Calais til Folkestone?

Avstanden mellom Calais til Folkestone er omtrent 44 nautiske mil.

Calais Folkestone Eurotunnel anmeldelser

  • "Forsinket igjen med Eurotunnel"

    Enda en gang ble vi forsinket med Eurotunnel. Dette er tredje gang! Informasjonen i havnen var ikke det samme som det de puttet på Twitter. På pluss siden var personalet muntert og vennlig.

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Les mer Les mindre
  • "Verdi for pengene"

    Rask, ren og effektiv, og tok bare 35 minutter. Anbefalt.

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Les mer Les mindre
  • "Vorschlag"

    Ikke bare engelsk og fransk, man skal også kunne tysk.

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Les mer Les mindre
  • "Rask tur til Storbritannia"

    Tok en rask tur tilbake til Storbritannia. Alt gikk godt og alt var i tiden.

    'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

    Les mer Les mindre

Calais Guide

Den franske havnebyen Calais ligger i nord- Frankrike, ca. 34 km over den engelske kanal fra den engelske havnen Dover. På en klar dag er det mulig å se de hvite klippene ved Dover. Gamlebyen i Calais, kjent som Calais-nord, er omgitt av kanaler og ligger på en kunstig øy. Den moderne havnen, kjent som St-Pierre, ligger sør i gamlebyen.
Man kan ta en tur oppi Tour du Guet som ligger i Place d’Armes i den gamle byen. Strukturen ble bygget på 1200-tallet, og var opprinnelig et vanntårn som etterhvert ble brukt som fyrtårn helt til 1848.
Havnen i Calais er kjent for å ha mange besøkende fra England, og er den fjerde største havnen i Frankrike hvis en ser på passasjertall. Det er hovedhavnen til Frankrike for mange britiske turister, og er mindre enn 3 timers kjøretur fra Paris, Brussel og London, og sammenknyttet til flere motorveier. Det er fergetjenester fra Calais ca. hvert 30 minutt, med ca. 50 daglige avganger til Dover daglig. Overfarten er ca. 75 minutter.


Folkestone Guide

Folkestone ligger i den sørøstlige delen av England, i Kent på kysten av den engelske kanalen. Byen ligger i den sørlige enden av North Downs, hvor de møter havet. Byens havn brukes nå av byens fiskeflåte og av lystbåter.


Calais til Folkestone Rutetider for ferjer

Fergetider mellom 22/07/2024 og 28.07.2024.


Fergeselskap Avgangstid Ankomsttid Reisetid Seilingsdager
LeShuttle (Eurotunnel) 00:18 00:53 35 Minutter Torsdag, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 00:20 00:55 35 Minutter Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 01:15 01:50 35 Minutter Man
LeShuttle (Eurotunnel) 01:18 01:53 35 Minutter Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 01:20 01:55 35 Minutter onsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 01:45 02:20 35 Minutter Tirsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 02:18 02:53 35 Minutter Torsdag, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 02:20 02:55 35 Minutter Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 03:02 03:37 35 Minutter Man
LeShuttle (Eurotunnel) 03:18 03:53 35 Minutter Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 03:20 03:55 35 Minutter onsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 04:18 04:53 35 Minutter Torsdag, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 04:20 04:55 35 Minutter Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 04:25 05:00 35 Minutter Tirsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 04:42 05:17 35 Minutter Man
LeShuttle (Eurotunnel) 05:18 05:53 35 Minutter Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 05:20 05:55 35 Minutter onsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 06:18 06:53 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 06:20 06:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 06:22 06:57 35 Minutter Man
LeShuttle (Eurotunnel) 06:36 07:11 35 Minutter Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 06:44 07:19 35 Minutter Tirsdag
LeShuttle (Eurotunnel) 06:48 07:23 35 Minutter Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 06:50 07:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 07:18 07:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 07:20 07:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 07:36 08:11 35 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 07:48 08:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 07:50 08:25 35 Minutter onsdag, Torsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 08:18 08:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 08:20 08:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 08:36 09:11 35 Minutter Hver dag
LeShuttle (Eurotunnel) 08:48 09:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 08:50 09:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 09:18 09:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 09:20 09:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 09:36 10:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 09:48 10:23 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 09:50 10:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 10:18 10:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 10:20 10:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 10:36 11:11 35 Minutter Hver dag
LeShuttle (Eurotunnel) 10:48 11:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 10:50 11:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 11:18 11:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 11:20 11:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 11:36 12:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 11:48 12:23 35 Minutter Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 11:50 12:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 12:18 12:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 12:20 12:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 12:36 13:11 35 Minutter Hver dag
LeShuttle (Eurotunnel) 12:48 13:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 12:50 13:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 13:18 13:53 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 13:20 13:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 13:36 14:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 13:48 14:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 13:50 14:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 14:18 14:53 35 Minutter Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 14:20 14:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 14:36 15:11 35 Minutter Man, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 14:48 15:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 14:50 15:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 15:18 15:53 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 15:20 15:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 15:36 16:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 15:48 16:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 15:50 16:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 16:18 16:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 16:20 16:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 16:36 17:11 35 Minutter Man, onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 16:48 17:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 16:50 17:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 17:18 17:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 17:20 17:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 17:36 18:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 17:48 18:23 35 Minutter Man, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 17:50 18:25 35 Minutter Tirsdag, onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 18:18 18:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 18:20 18:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 18:36 19:11 35 Minutter onsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 18:48 19:23 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 18:50 19:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 19:18 19:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:20 19:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 19:36 20:11 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:48 20:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 19:50 20:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 20:18 20:53 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 20:20 20:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 20:36 21:11 35 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 20:48 21:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 20:50 21:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 21:18 21:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 21:20 21:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 21:36 22:11 35 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 21:48 22:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør, Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 21:50 22:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 22:18 22:53 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 22:20 22:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 22:36 23:11 35 Minutter Man, Torsdag, Fri, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 22:48 23:23 35 Minutter Man, Tirsdag, Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 22:50 23:25 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 23:18 23:53 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 23:20 23:55 35 Minutter onsdag, Fri
LeShuttle (Eurotunnel) 23:35 00:10 35 Minutter Sol
LeShuttle (Eurotunnel) 23:36 00:11 35 Minutter Torsdag, Fri, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 23:48 00:23 35 Minutter Tirsdag, Torsdag, Lør
LeShuttle (Eurotunnel) 23:50 00:25 35 Minutter onsdag, Fri

Ombord på fergene

Kundeservice

Besøk vår kundeserviceside for å finne nyttig informasjon om å reise med ferge, våre vanlige spørsmål og hvordan du kan kontakte oss for å få hjelp med bestillingen.